آفتاب روانسر
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
سایت ها

روانسر خبر

بازتاب روانسر

استان پنجم

دانستنیها

ایسنا

ایرنا

کرمانشاه تی وی

حزب توسعه

ئه کرم حسین زاده

لینکستان کرمانشاه

مشاهیر کرد

فرهنگ

کتابخانه هورامان

آفتاب جوانرود

خرید شارژ

 شارژ اتوماتیکفرماندار جوانرود با اشاره به پیشرفت 20 درصدی تصفیه خانه فاضلاب این شهر بر سرعت بخشیدن در اجرای این پروژه مهم تاكید كرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، مصطفی عظیمیی در بازدید از پروژه های عمرانی افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر جوانرود در زمینی به مساحت چهار هكتار از نوع لجن فعال به روش هوادهی ممتد و با ظرفیت فاضلاب ورودی 12 هزار متر مكعب در شبانه روز برای جمعیت 120 هزار نفر در افق 20 ساله طراحی و احداث شده است. وی اظهار كرد: این پروژه یكی از طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان كرمانشاه می باشد كه از محل مصوبات سفر مبلغ 20 میلیارد ریال آن تامین اعتبار شده است كه در مجموع برای احداث و بهره برداری آن بالغ بر 120 میلیارد ریال هزینه خواهد شد. عظیمی در ادامه با بیان اینكه بسیاری از راه های شهرستان جوانرود حادثه خیز است، خاطرنشان: برای ایمن سازی این راه ها 20 میلیارد ریال اختصاص یافته است.وی یادآور شد: این میزان اعتبار برای نصب تابلو و گاردریل هزینه خواهد شد.

[ یکشنبه 5 آبان 1392 ] [ 03:34 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]


پایگاه خبری تحلیلی جوانرود هه وال، شاید نبود پیشینه آپارتمان نشینی در شهرستان مشکل فرهنگ آپارتمان نشینی را کمی پیچیده تر نموده و لزوم کار در زمینه فرهنگسازی در این زمینه را با سختیها ی بیشتری همراه سازد.

با وجود مسائل مختلف از این دست و فرهنگ بومی شهرستان آشنایی شهروندان با فرهنگ آپارتمان نشینی بسیار حائز اهمیت است.

ازدیاد جمعیت، کمبود زمین برای احداث خانه‌های تک واحدی و ویلایی، نبود کار و پیشه در شهرهای کوچک، نبود توان مالی قشر متوسط روبه پایین جامعه برای خرید خانه‌های تک واحدی و به اصلاح ویلایی از عواملی به شمار می‌روند که بر توسعه آپارتمان نشینی تاثیر مستقیم ‌گذاشته‌اند. به همین دلیل رشد جمعیت شهری و گذر زمان در چند دهه گذشته عاملی بود تا تغییرات بنیادی و اساسی در نحوه و شکل زندگی مردم به وجود آید؛ تغییراتی که‌گاه از سر شوق و اشتیاق بود. این تغییرات به مرور زمان در شرایطی وارد جامعه ما شده‌اند که در طول این سال‌ها فرهنگ زندگی مردم نیز تغییرات اساسی داشته است.

 

آپارتمان معایب زیادی هم  دارد که در اینجا به موارد محدودی از آن اشاره می کنیم. آپارتمان برای خانواده های بچه دار ایده آل نیست زیرا والدین برای عدم ایجاد مزاحمت برای سایر همسایه ها از بازی بچه ها در درون واحدهای مسکونی جلوگیری می کنند. این محدودیت کودکان را از حرکات طبیعی مورد نیازشان محروم می کند که در نتیجه سبب بوجود آمدن رفتارهای غیر اجتماعی گوشه گیری و تماشای بیش ازحدتلویزیون در آنها خواهد شد. همچنین والدین ممکن است مانع بازی کودکان در حیاط شوند زیرا نظارت بر آنها ممکن نیست زیرا پنجره تمام خانه ها مشرف به حیاط نمی باشد. سایه این آپارتمانها بر روی ساختمانهای اطراف افتاده لذا ساکنان این ساختمانها از دریافت تابش خورشید محروم می گردند. فرم فیزیکی این محیطهای مسکونی نقش اساسی در ارتکاب جرم بازی می کنند. به علت عدم نظارت بر فضاهای عمومی در ورودی ساختمان برروی هر کسی باز بوده و در نهایت ساکنان نسبت به جرم و خشونت های اجتماعی آسیب پذیر هستند.

  

مشکلات زندگی آپارتمانی در کشورما از زمانی آغاز شده که خانواده‌ها همچنان پیرو زندگی سنتی خود در خانه‌های حیاط دار بودند؛ به گونه‌ای که صحبت کردن با صدای بلند، رفت و آمد در هر زمان از شبانه روز، بلندی صدای تلویزیون، رادیو و ضبط صوت تا آن میزان که تمایل و دوست دارند و بسیاری از نمونه‌های دیگر، با این تفکر که چهار دیواری اختیاری است همچنان بر آن شیوه زندگی سنتی پا فشاری می‌کردند، بدون آنکه توجه به حقوق همسایه دیوار به دیوار یا همسایه طبقه پایین یا بالایی خود داشته باشند.

 

مردم ما اگر چه ازخانه‌های حیاط دار به آپارتمان‌های چند طبقه کوچ کرده، اما نمی‌توانند درخانه‌های خود آرام بگیرند. آن‌ها یا از مزاحمت همسایگان در عذاب هستند یا موجب مزاحمت همسایگان دیگر می‌شوند. به گونه‌ای که معتقدند پول‌اش را داده‌اند و هرگونه که بخواهند، می‌توانند زندگی کنند و شاید هم به این دلیل است که از سکوت در آپارتمان ناراضی به نظر می‌رسند اما در دنیای امروز با افزایش روبه رشد جمعیت، تنها راه کنار آمدن با این موضوع، داشتن فرهنگ و قوانین آپارتمان نشینی است یا اینکه از شهر خارج و در شهرک‌های اطراف ساکن شوند. در واقع سکونت در مجتمع‌های مسکونی و زندگی تنگاتنگ با دیگر شهروندان و بسیاری دلایل دیگر از عواملی به شمار می‌روند که بر توسعه آپارتمان نشینی در شرایط کنونی در جوامع شهری ما تاثیر مستقیم می‌گذارند.

                                                         برای ادامه خبر به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
[ شنبه 4 آبان 1392 ] [ 09:08 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

 آوای اورامانات:نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت نابسامان مسیر کوزران به جوانرود به خبرنگار ایرنا، گفت: عملیات تعریض و آسفالت مسیر های نهرابی به جوانرود و نهرابی به روانسر تا دو هفته آینده آغاز می شود.

نعمت الله منوچهری افزود: همه رایزنی های لازم را انجام داده ایم و قول های مساعدی نیز از متولیان وزارت راه و شهرسازی گرفته ایم حتی پیمانکار این پروژه ها نیز تعیین شده و قرار است تا دو هفه آینده کار بهسازی، تعریض و آسفالت این مسیرها آغاز شود.

وی گفت: اکنون کارهایی مانند صدور مجوز و اخذ حواله قیر و.. در دست اقدام است اما با وجود مشکلی که در تامین اعتبار وجود دارد ولی به طور قطع تا دو هفته آینده این پروژه عملیاتی خواهد شد.


[ شنبه 4 آبان 1392 ] [ 09:06 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

علی اوسط هاشمی / گزینه مطرح استانداری کرمانشاه / استان پنجمبه نقل از استان پنجم - علی اوسط هاشمی استاندار کرمانشاه میشود . یک منبع آگاه در وزارت کشور به خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم گفت : گزینه نهایی استانداری کرمانشاه با دقت نظر وزیر کشور و صلاحدید شخص ریاست جمهوری بررسی شد و در جلسه بعدی هیئت دولت مطرح و معرفی میشود .

وی افزود : در این راستا علی اوسط هاشمی مورد نظر قرار گرفت که دارای سابقه اجرایی متمادی در وزارت کشور است و طی سالیان آخر دولت اصلاحات ، فرماندار تهران نیز بوده است .

لازم بذکر است هاشمی اصالتا از اهالی شهرستان سنقر و کلیایی میباشد .


[ شنبه 4 آبان 1392 ] [ 09:03 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

روزانه بیش از 11 مورد تست كلرسنجی از آب شرب شهر روانسر انجام می شود.

معاون فرماندار روانسردر كارگروه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: به منظور مبارزه و كنترل بیماریهای طیور و آبزیان و بیماریهای واگیر وانگلی دام شهرستان روانسر 440 میلیون ریال در سالجاری اختصاص یافته است.

مراد باباخانی افزود: پنج هزار و 400 راس گاو و گوساله طی یك ماه گذشته بر علیه بیماری تب برفكی در شهرستان روانسر واكسینه شده است.

وی تصریح كرد: با وجود 35 خانه بهداشت روستایی بیش از 21 هزار نفر از جمعیت روستایی روانسر تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی هستند.

معاون فرماندار روانسر از بهره‌مندی 99 درصد مردم شهرستان روانسر از بیمه‌های درمانی مختلف خبر داد.


[ شنبه 4 آبان 1392 ] [ 09:03 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]


مراسم جشن عید غدیر خم با حضور اقشار مختلف مردم در مجتمع فرهنگی، هنری جوانرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، امام جمعه صحنه در این مراسم در باره سیره و ابعاد شخصیتی حضرت علی (ع) به ایراد سخن پرداخت و گفت: بشریت همواره به آشنایی با ابعاد اقیانوس شخصیت حضرت امیرالمومنین (ع) نیازمند است.حجت الاسلام ˈاحمد علی زارعیˈ غدیر خم را یكی از اعیاد با فضیلت امت اسلامی دانست و افزود: همه مسلمانان واقعه غدیر خم را قبول دارند.وی اظهار كرد: عید سعید غدیر خم دارای پیام های زیادی به مردم و امت اسلامی است كه اولین و مهمترین آن وحدت امت اسلامی حول محور توحید و مبارزه با دشمن است.زارعی خاطرنشان كرد: یكی دیگر از پیام های غدیر محتوای حكومت اسلامی به رهبری ولایت فقیه می باشد و وظیفه همه ماست از حریم ولایت دفاع كنیم.وی با اشاره به توطئه های استكبار جهانی اظهار داشت: تا زمانی كه در مسیر ولایت حركت كنیم مملكت آسیبی نخواهد دید. لازم به ذكر است به همین مناسبت مراسمی نیز با حضور نیروهای كادر و وظیفه در تیپ انصار الرسول (ص) جوانرود برگزار گردید .

[ شنبه 4 آبان 1392 ] [ 08:58 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
به گزارش پایگاه خبری سراب روانسر ،در جلسه فرمانداری روانسر رآی گیری برای انتخاب نماینده شورای عالی استان در سالن جلسات فرماندارای برگزار شد

این رای گیر با حضور آقایان تیمور صیدمرادی ، نبی کرمی از شورای شهر روانسر و بهمن صیادی و بهروز محمدی از شورای بخش شاهو و از شورای بخش روانسر با حضور  عزیز محمدی برگزار شد

در رآی گیری اول بهمن صیادی بعنوان رئیس شورای شهرستان بهروز محمدی بعنوان نائب رئیس ، نبی کرمی بعنوان خزانه دار و عزیز محمدی و تیمور صید مرادی بعنوان منشی اول و دوم انتخاب و در نهایت بعد از رای گیری دوم برای انتخاب نماینده شهرستان در شورای عالی استان نبی کرمی با اکثریت آرا بعنوان نماینده شهرستان دراستان معرفی شد

[ جمعه 3 آبان 1392 ] [ 08:58 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره سایت

این وب سایت بدون وابستگی به هیچ حزب و جناح خاصی با هدف خبر رسانی سریع و شفاف در خصوص مسائل سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی شهر روانسر راه انداری شده است و در عین اولیت دادن به مسایل شهرستان به مسایل استانی و ملی نیز خواهد پرداخت.

نحوه تماس:
آدرس: MSJ_322@YAHOO.COM
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User

سراب روانسر

http://up.toca.ir/images/o1wuytx9h9wkkewyvoz.gif
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو