آفتاب روانسر
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
سایت ها

روانسر خبر

بازتاب روانسر

استان پنجم

دانستنیها

ایسنا

ایرنا

کرمانشاه تی وی

حزب توسعه

ئه کرم حسین زاده

لینکستان کرمانشاه

مشاهیر کرد

فرهنگ

کتابخانه هورامان

آفتاب جوانرود

خرید شارژ

 شارژ اتوماتیک

آفتاب روانسر:روز سه شنبه ( 29 مرداد) شیخ‌ آشنا طالبانی ، به همراه جمعی از مریدانش با ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه دیدار كرد.آنچه در ادامه می‌آید گزارش تصویری این دیدار است.


 

 

 

 

 

 


 

 


[ پنجشنبه 31 مرداد 1392 ] [ 01:55 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]


آفتاب روانسر:جلسه كمیته برنامه ریزی شهرستان ثلاث باباجانی به ریاست رستگار یوسفی فرماندار شهرستان برگزار گردید . در این جلسه مبلغ 44141 میلیون ریال در قالب 85 پروژه عمرانی توزیع گردید . یوسفی با اشاره به پروژه های شاخص شهرستان از جمله توسعه بازارچه مرزی شیخ صله و ایجاد ناحیه صنعتی شهرستان ، فضاهای ورزشی ، آموزشی ، كشاورزی و حمل و نقل جاده ای اشاره نمود

[ پنجشنبه 31 مرداد 1392 ] [ 01:48 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

فرماندار جوانرود با اشاره به اینكه قاچاق كالا و ارز لطمه های فراوانی در ابعاد مختلف به اقتصاد و جامعه وارد می كند، گفت: باید با بكارگیری همه ظرفیت ها و تدابیر سازنده، ریشه قاچاق كالا خشكانده شود.

آفتاب روانسر :به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، مصطفی عظیمی  در نشست قاچاق كالا و ارز افزود: قاچاق كالا باعث افزایش جرایم، لطمه به تولیدات داخلی، فقر و بیكاری شده و عوارض نامطلوبی را بر پیكره اقتصاد كشور و خانوارها وارد می كند.  وی فرهنگ سازی را یكی از راهكارهای موثر برای مبارزه با قاچاق كالا و ارز عنوان كرد و از مسوولان خواست با فرهنگ سازی بستر مبارزه با قاچاق كالا و ارز را فراهم كنند.  عظیمی خاطرنشان كرد: در یك ماه گذشته سه هزار و 200 لیتر سوخت، 120 دستگاه دی وی دی، 44 راس دام، پنج قبضه اسلحه، 60 دستگاه موتورسیكلت، 284 هزار و 966 عدد انواع داروهای غیرمجاز وارداتی كشف و ضبط و چند نفر در این راستا دستگیر شدند.

[ پنجشنبه 31 مرداد 1392 ] [ 01:37 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]


مدیر آموزش و پرورش شهرستان روانسر گفت: بیش از 50 دانش آموز علاقمند به والیبال در مرکز تخصصی والیبال سالن ورزشی پوریای ولی آموزش وپرورش شهرستان روانسر مهارت های لازم را فرامی گیرند .

آفتاب روانسر :رحیم کرمی  به هنگام بازدید از مرکز تخصصی آموزش والیبال با اعلام این خبر افزود : در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش موزان در ایام تابستان وبا هدف تامین سلامت جسمانی دانش آموزان ، این مرکز تخصصی جهت آموزش مهارت های لازم به علاقمندان به ورزش والیبال ایجاد شده است .

کرمی افزود : این مرکز تخصصی روزهای شنبه و چهارشنبه در محل سالن ورزشی پوریای ولی پذیرای دانش آموزان به تفکیک در گروه های سنی  کودک و نوجوان می باشد .

وی ضمن تقدیر از تلاش مربیان این مرکز ورزشی اظهار کرد : ایجاد نشاط وشادابی ،فرهنگ سازی توجه به ورزش بعنوان اصل زندگی ،افزایش توانمندی وشناسایی استعدادهای ورزشی در میان دانش آموزان از اهداف این مرکز ورزشی می باشد .


[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 04:14 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]


فرماندار جوانرود با تاكید بر بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف آب گفت: با توجه به میانگین سرانه مصرف آب در شهر جوانرود باید با برنامه ریزی لازم در بحث مدیریت آب تلاش جدی و مضاعفی صورت گیرد.

آفتاب روانسر:به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، مصطفی عظیمی در نشست ستاد بحران این شهرستان افزود: برای تامین آب شرب شهروندان جوانرودی دو حلقه چاه و 10 مخزن با دبی 203 لیتر در ثانیه در اختیار است كه در برخی مواقع در نقاط بالادست و مرتفع شهر با كم آبی مواجه می شویم.وی اظهار كرد: از حدود 203 لیتر در ثانیه آب برداشتی 50 لیتر در ثانیه آن در مسیر خطوط انتقال آب صرف 33 روستا و مراكز صنعتی و قهوه خانه ها می شود و آبی كه وارد شبكه می شود153 لیتر در ثانیه كه با هدررفت 18 درصدی كل آب 126 لیتر در ثانیه برای مصرف كنندگان شهری باقی می ماند كه با توجه به افزایش تعداد مشتركان شهری، خشكسالی و كم آبی این رقم بسیار ناچیز است. عظیمی خاطرنشان كرد: در همین راستا می بایست با فرهنگ سازی صحیح مصرف بهینه آب بتوانیم استفاده غیرضروری در مصرف آب را مدیریت كنیم.فرماندار جوانرود در ادامه با اشاره به 100 هكتار بافت فرسوده در شهر جوانرود یادآور شد: 36 هكتار از بافت فرسوده شهر در حالت بحرانی است كه نیاز به چاره سازی دارد. وی از مسوولان دستگاه های اجرایی خواست با برنامه ریزی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی آماده باشند.

[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 04:09 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
فرماندار جوانرود گفت: 12 پروژه ای كه قرار است در هفته دولت در این شهرستان به بهره برداری برسد، زمینه اشتغال 150 نفر را فراهم می كنند.

آفتاب روانسر :به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، مصطفی عظیمی  اظهار داشت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید. وی در خصوص مهمترین پروژه های افتتاحی گفت: افتتاح هنرستان دخترانه، احداث و آسفالت راه های روستایی به طول 35 كیلومتر، افتتاح آب نمای شهری، احداث خانه عالم و خانه بهداشت و آبرسانی به تعدادی از روستاها، از جمله این پروژه هاست.عظیمی یادآور شد: همچنین در هفته دولت، سه طرح كه شامل پروژه كنار گذر شهری، پروژه برق رسانی و پروژه 56 واحدی بنیاد مسكن است نیز كلنگ زنی و عملیات اجرایی آن ها آغاز خواهد شد. فرماندار جوانرود خاطرنشان كرد: در مجموع این پروژه ها، جوانرود را در مسیر توسعه و عمران بیشتر قرار خواهد داد، به عنوان مثال افتتاح هنرستان دخترانه مشكل ادامه تحصیل دختران علاقه مند به رشته ها فنی را برطرف و یا احداث و آسفالت راه های روستایی علاوه بر ماندگار كردن اهالی در روستاها، باعث بهبود وضعیت رفت و آمد روستانشینان نیز خواهد شد. عظیمی در پایان، اظهار داشت: همچنین با راه اندازی پروژه 56 واحدی بنیاد مسكن، خانواده های ضعیف و كم درآمد صاحب مسكن شده و امید به زندگی در میان آن ها افزایش خواهد یافت.

[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 04:06 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

آفتاب روانسر به نقل از حزب توسعه كرمانشاه :هفت تن از نمایندگان استان كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با امضای نامه ای به رحمانی فضلی وزیر جدید كشور خواستار ابقای آقای دمیاد استاندار محترم كرمانشاه در سمت خود شدند.
گفتنی است كه یكی از سه نماینده شهرستان كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از امضای این نامه خودداری كرده است.
گفته می شود این نامه در دست یكی از مشاورین وزیركشور جدید است و هنوز تحویل آقای رحمانی فضلی نشده است . این در حالی است كه برخی از این نمایندگان قبلا افرادی را برای تصدی پست استانداری كرمانشاه پیشنهاد داده اند و در عین حال پیگیر انتصاب آن افراد می باشند.
-------------------------------------------------------------------

منوچهری موافق ابقای دمیاد در استانداری کرمانشاه

به نقل از تابناک کرمانشاه؛ نامه هفت نماینده استان كرمانشاه به وزیر كشور برای ابقای استاندار - یك نماینده امضاء نكرد

 هفت تن از نمایندگان استان كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با امضای نامه ای به رحمانی فضلی وزیر جدید كشور خواستار ابقای آقای دمیاد استاندار محترم كرمانشاه در سمت خود شدند.
گفتنی است كه یكی از سه نماینده شهرستان كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از امضای این نامه خودداری كرده است.

گفته می شود این نامه در دست یكی از مشاورین وزیركشور جدید است و هنوز تحویل آقای رحمانی فضلی نشده است . این در حالی است كه برخی از این نمایندگان قبلا افرادی را برای تصدی پست استانداری كرمانشاه پیشنهاد داده اند و در عین حال پیگیر انتصاب آن افراد می باشند.

[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 12:08 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
آخرین آمار و اطلاعات استان کرمانشاه در سال ۱۳۹۰ منتشر شد

آفتاب روانسر به گزارش کرمانشاه پست ؛ براساس اطلاعات سرشماری عمومی نفوس و مسکن پرجمعیت ترین شهرستان استان بعد از کرمانشاه که مرکز استان می باشد شهرستان اسلام آبادغرب و کم جمعیت ترین شهرستان قصرشیرین می باشد.


جمعیت استان ۱۹۴۵۲۲۷ نفر می باشد که ۶۹٫۷ درصد در مناطق شهری و ۳۰٫۲ درصد در مناطق روستایی زندگی می کنند .

همچنین جمعیت استان نسبت به سال ۱۳۸۵ حدود ۳٫۵ درصد رشد داشته است . مردان با ۵۰٫۵ درصد و بقیه جمعیت استان را زنان تشکیل می دهند . درصد تغییرات جمعیت ساکن در مناطق شهری و روستایی نسبت به سرشماری ۱۳۸۵ بترتیب +۷٫۹ و -۵٫۲ درصد می باشد .

بیشترین جمعیت به گروه سنی ۲۰-۲۴ ساله و کمترین به گروه سنی صدساله و بیشتر می باشد .


[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 02:48 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
آفتاب روانسر- بر اساس آخرین آمارها بیشترین آمار بی سوادی استان کرمانشاه(به تناسب جمعیت) مربوط به شهرستان ثلاث باباجانی با 4983 نفر در رده سنی 10 تا 49 سال می باشد.
معاون سوادآموزی استان کرمانشاه ، کمترین میزان بی سواد را مربوط به شهرستان پاوه دانست و گفت: در این شهرستان 2033 نفر بی سواد در رده سنی 10 تا 49 سال وجود دارد و درصد با سوادی در این شهرستان 94.3 درصد می باشد. جعفری سپس با بیان اینکه شهرستان قصرشیرین دومین شهرستان با سواد استان است، عنوان کرد: در این شهرستان 1019  نفربی سواد در رده سنی 10 تا 49 سال وجود دارد و درصد با سوادی در این شهرستان 94.1 درصد است. وی شهرستان کرمانشاه را سومین شهرستان با سواد استان دانست و گفت: شهرستان کرمانشاه با 40 هزار و 880 نفر بی سواد درصد با سوادی 93.7 درصدی دارد.

[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 02:17 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
آفتاب روانسر: به نقل از وبلاگ خط قرمز کرمانشاه با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته  گمانه‌های زیادی برای کرسی‌ای که به قالیباف سپرده می‌شود، مطرح است. یکی از این گزینه‌ها که به واقعیت بیشتر نزدیک است، مشاور است.

برخی نیز معتقدند  به دلیل علاقه شخصی قالیباف به خدمت به ایثارگران ، روحانی شاید او را به‌ عنوان رئیس سازمان بنیادشهید منصوب کند

[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 02:05 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
آفتاب روانسر:به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سراب روانسر متن نامه رسیده شده در جوابیه به نامه توقف این موضوع از سوی نماینده محترم شهرستان از طرف تامین اجتماعی شعبه جوانرود بدین شرح است


شهرداری محترم روانسر
سلام و علیکم
با احترام بازگشت به نامه شماره 1/3248 مورخ 1392/4/10  در خصوص حق بیمه اجباری صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداریها و دهیاریها موضوع ماده 5قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب 1392/9/10  و ائین نامه های اجرایی مربوط مصوب 1389/2/19 (ماده 6 ائین نامه اجرایی)اعلام میدارد که از ابتدای تیرماه لغایت اسفند ماه سال جاری (1392/4/1 لغایت 1392/12/29 ) پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی توسط متقاضیان پروانه ساختمانی متوقف میگردد و نیازی به معرفی متقاضیان مذکور توسط شهرداری به شعبه تامین اجتماعی نمی باشد و این شعبه نیز از تاریخ 1392/4/1 لغایت 1392/12/29 مجاز به دریافت حق بیمه سهم کارفرمای ساختمانی بر اساس متراژ زیر بنا و ارائه گواهی نخواهد بود
در خصوص استعلامهای که قبل از تاریخ 1392/4/1انجام گردیده حق بیمه متعلقه با رعایت ائین نامه های اجرایی مواد 3 و 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی محاسبه و قابل وصول خواهد بود و صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری منوط به ارائه گواهی از تامین اجتماعی می باشد لذا مراتب جهت استحضار و رعایت مواد قانونی مورد اشاره اعلام میگیرد/

 
محمد کاکایی
رئیس تامین اجتماعی شهرستان جوانرود

[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 01:44 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
آفتاب روانسر:با توجه به تغییر مکان ساختمان دبیرستان ملاصدرا نشانی جدید این آموزشگاه بدین شرح اعلام می گردد: محله ی هواشناسی -بالاتر از خیابان شاهو - جنب آپارتمان های مسکن مهر -مدرسه نوساز 15 کلاسه مهر.

برابر اعلام مدیر مجتمع معراج شهر روانسر :

با توجه به انتقال و جابجایی دبیرستان ملاصدرا (متوسطه دوم)به فضای جدید کلیه امتحانات داخلی شهریور ماه 92 در ساختمان جدید برگزار می گردد .

آدرس جدید دبیرستان ملاصدرا:هواشناسی - مدرسه نوساز 15 کلاسه مهر-جنب واحدهای آپارتمانی بسیج .[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 01:36 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

 تاکنون بیش از 34هزارو 971 دانش آموز دختر وپسر مناطق اورامانات در سامانه سناد، ثبت نام الکترونیکی شده اند .

آفتاب روانسر: رئیس گروه طرح وبرنامه اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه در نشست قطبی ساماندهی نیروی انسانی مناطق اورامانات در روانسر با اعلام این خبر گفت: این تعداد دانش آموز در 2هزارو 105 کلاس درس در 588 مدرسه در سال تحصیلی 93-92 مشغول تحصیل می شوند .

جهانگیر صفری افزود : استان کرمانشاه با ثبت نام بیش از 91 درصد دانش آموزان در سامانه سناد جزء استان های برتر کشور  می باشد .

صفری افزود : برابر مصوبه کمیته برنامه ریزی استان 6 کمیته کاری در ادارات آموزش وپرورش نواحی 3گانه کرمانشاه ، صحنه ، اسلام آباد غرب و روانسر با حضور اعضای کمیته برنامه ریزی سایر بخش ها وشهرستان های همجوار به مرکزیت شهرهای اعلام شده برگزار می شود .

وی هدف از برگزاری جلسات قطبی ساماندهی نیروی انسانی در مناطق ونواحی استان را بررسی آخرین وضعیت نیاز به حق التدریس به تفكیك دوره تحصیلی، جنسیت ،رشته تحصیلی و اخذ قرارداد مربوطه جهت ثبت اطلاعات در نگارش سیستم بگفا ،نقل وانتقال فرهنگیان و سازماندهی آموزشیاران نهضت سواد آموزی برشمرد .

در این گردهمایی یک روزه که در محل هنرستان فنی وحرفه ای دخترانه ام البنین شهر روانسر برگزارشد آخرین وضعیت ساماندهی نیروی انسانی در بخش های آموزشی ، پرورشی ، خدماتی ، مشاوره ، تربیت بدنی ، بهداشت ، آموزشیارنهضت سواد آموزی ، منتقل شدگان شهرستان های روانسر ، پاوه ، جوانرود ،ثلاث باباجانی وبخش های نوسود وباینگان بانظارت اعضای کمیته برنامه ریزی اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه بررسی شد


[ سه شنبه 29 مرداد 1392 ] [ 09:59 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]


فرماندار جوانرود با بیان اینكه وصول نشدن مطالبات بانك ها، دغدغه اصلی این مراكز مالی است، گفت: ضروری است دستگاه های مرتبط در شهرستان برای رفع مشكلی كه بانكها با آن مواجه هستند، چاره اندیشی كنند.

آفتاب روانسر به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، مصطفی عظیمی روز دوشنبه در نشست وصول مطالبات وام های مقاوم سازی با اشاره به اینكه 90 میلیارد ریال تسهیلات مقاوم سازی به یك هزار و 300 واحد روستایی جوانرود پرداخت شده است، افزود: پرداخت نشدن بدهی مردم به بانكها باعث می شود تا فعالیت بانك ها در پیشرفت برنامه توسعه همه جانبه بویژه بخش مقاوم سازی این شهرستان كمتر شود. وی خواستار باز پرداخت وام های مقاوم سازی شد و اظهار كرد: از چهار هزار و 300 واحد مسكونی روستایی این شهرستان تاكنون یك هزار و 200 واحد آن مقاوم سازی شده است كه 30 درصد خانه های روستایی را شامل می شود.عظیمی خاطرنشان كرد: با وجود اقدامات موثر انجام شده خیلی از خانه های روستایی شهرستان جوانرود در مقابل حوادث قهری از جمله زلزله و سیل مقاوم سازی نیست.

وی یادآور شد: بانك های این شهرستان دو میلیارد ریال در بخش وام های مقاوم سازی از متقاضیان خود طلب دارند.

[ سه شنبه 29 مرداد 1392 ] [ 09:57 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]


آفتاب روانسر براساس اخبار رسیده به توسعه جمعی از نیروهای سیاسی كرمانشاه اخیرا فعالیتهایی را برای پیشنهاد دكتر ترك نژاد بعنوان استاندار جدید كرمانشاه بعمل آورده اند

دكتر احمد ترك نژاد دومین استاندار كرمانشاه در دولت اصلاحات بود كه افكار عمومی كرمانشاه خاطرات خوبی از دوران استانداری وی دارد.

[ سه شنبه 29 مرداد 1392 ] [ 01:31 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
آفتاب روانسر به گزارش پایگاه خبری سراب روانسر 15 روز از مسدود کردن انتهای بلوار میگذرد مسیری که بعد از ساختمان اداری اخرین مسیر دوربرگردان به شهر و خروجی شهر به روستاهای دولت اباد و شهرک ویس القرن می باشد

 
اکنون بعد این مدت شهرداری شهرستان موفق به اسفالت کمتر از 250 متر طول و 12 متر عرض با ضخامت 10 سانت نشده است

این پروژه سنگین تاکنون با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد با سرعت لاکپشتی همراه بوده است و همچنان در حال ادامه است و به احتمال زیاد به دوره بعدی شورا های جدید خواهد کشید و اولین افتتاح این خدتمگذاران همین پروژه سنگین باشد

[ دوشنبه 28 مرداد 1392 ] [ 05:01 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
تذکر کتبی از پرکاربردترین ابزار نظارتی نمایندگان مجلس است تا مسئولان اجرایی متوجه نقایص و مشکلات حوزه کاری خود شوند و در مقام اصلاح برآیند.

به‌گزارش آفتاب روانسر به نقل از خانه ملت، بر اساس ماده ۲۰۸ آیین نامه داخلی مجلس، در کلیه مواردى که نماینده یا نمایندگان مطابق اصل هشتاد و هشتم (۸۸) قانون اساسى، از رئیس جمهور یا وزیر درباره یکى از وظایف آنان حق سؤال دارند، مى‏توانند درخصوص موضوع موردنظر به رئیس‌جمهور و وزیر مسؤول کتباً تذکر دهند، هیأت رئیسه مجلس خلاصه تذکر را در جلسه علنى مجلس قرائت و متن کامل تذکر را به رئیس‌جمهور یا وزیر مربوط ابلاغ می‌کند.

نمایندگان از آغازین نشست مجلس نهم(۷خرداد۹۱) تا ۲۹ اردیبهشت ۹۲، جمعاً ۴۹۴۳ تذکر به اعضای هیئت وزیران دولت‌ دهم دادند که از این میان رئیس‌جمهور بیشترین و وزیر اطلاعات کمترین تذکر را دریافت کردند.

بیشترین فراوانی این تذکرات را، حوزه‌های مدیریت اجرایی کلان کشور، راهسازی، پرداخت مطالبات و حقوق بازنشستگان، تقسیمات کشوری، احداث سد و تأمین آب، تأمین و توزیع کود شیمیایی و نهاده‌های دامی و کشاورزی و بازار محصولات، استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمان پیش‌دبستانی، قیمت کالاهای اساسی وسایر مسائل اقتصادی شامل می‌شود‌ که جزئیات آن در نمودار زیر به صورت تطبیقی آمده است.


[ دوشنبه 28 مرداد 1392 ] [ 02:05 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

آفتاب روانسر به نقل از شنیده هایی از اورامانات: طی حکمی از سوی مدیرکل   تامین اجتماعی استان کرمانشاه غلامرضا نوروزی زاده مسئول امور اداری و خدمات شعبه یک کرمانشاه با حفظ سمت به عنوان سرپرست شعبه تامین اجتماعی روانسر منصوب شده است.

بر اساس شنیده ها تامین اجتماعی روانسر در حال حاضر به صورت نمایندگی فعالیت می کند و ظاهر سنجری از نیروهای بومی شهرستان از چند سال گذشته عهده دار انجام امورات این نهاد در روانسر است .


[ دوشنبه 28 مرداد 1392 ] [ 01:59 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

23 طرح هفته دولت امسال با اعتباری بالغ بر 82 میلیارد و 970 میلیون ریال در شهرستان روانسر افتتاح و یا كلنگ زنی می شود.

معاون فرماندار روانسر در نشست ستاد بزرگداشت هفته دولت این شهرستان گفت: 22 طرح عمرانی ، كشاورزی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد و 970 میلیون ریال و با اشتغالزایی 28 نفر به بهره برداری می رسد.

مراد باباخانی افزود: یك طرح گاوداری 500 راسی نیز با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال و اشتغالزایی 40 نفر در روستای تپه كوئیك كلنگ زنی می شود.

وی افتتاح ساختمان آموزشی مدرسه 15 كلاسه مسكن مهر روانسر ، توسعه و تجهیز ذرت خشك كنی حسن آباد ، احداث جایگاه های خرید گوساله و پرواربندی بره و افتتاح كارخانه دانه بندی شن و ماسه در شهر شاهو را از جمله طرح‌های افتتاحی شهرستان روانسر عنوان كرد


[ دوشنبه 28 مرداد 1392 ] [ 01:51 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
[ دوشنبه 28 مرداد 1392 ] [ 04:05 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): تصاویرزی از جلسات روحانی حلقه های شجره طیبه صالحین ناحیه مقاومت بسیج سپاه جوانرود

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نیی اکرم(ص) ناحیه جوانرود، تصاویری دیدنی از حضور جوانان و نوجوانان شهر ی و و پایگاههای روستاهای شهرستان جوانرود در جلسات حاقه های شجره طیبه صالحین.


[ دوشنبه 28 مرداد 1392 ] [ 01:54 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

[ دوشنبه 28 مرداد 1392 ] [ 01:28 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

بیش از 39 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان روانسر اختصاص یافت.

آفتاب روانسر:فرماندار روانسر در جلسه كمیته برنامه ریزی این شهرستان گفت: این اعتبار برای تكمیل و اجرای 88 طرح و پروژه این شهرستان در بخشهای آموزش، فرهنگ و هنر، تربیت‌بدنی، كشاورزی و منابع طبیعی، منابع آب، صنعت و معدن، محیط زیست، انرژی، بهداشت و سلامت، رفاه و تامین اجتماعی، دفاع و حمل و نقل هزینه می‌شود.

جلال صفری افزود:  مهم‌ترین این طرح‌ها  تكمیل طرح های‌ هادی روستایی، تكمیل مدرسه راهنمایی 15 كلاسه مسكن مهر روانسر،  توسعه و تجهیز هنرستان كشاورزی، تكمیل استخر سرپوشیده روانسر، تكمیل زیرساختهای كمپینگ كردشگری قوری قلعه، ساماندهی سراب جابری، اصلاح شبكه برق روستایی و  و توسعه فضای سبز هستند.

وی تصریح كرد:  در برنامه‌های عمرانی سالجاری اولویت با طرح‌های نیمه تمام است و با توجه به محدودیت های اعتباری هیچ پروژه جدیدی تعریف نشده است.


[ یکشنبه 27 مرداد 1392 ] [ 08:52 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
"حامد نورایی "دانش آموز روانسری از دبیرستان ملاصدرا در مسابقات کشوری اذان ویژه دانش آموزان پسر دوره متوسطه موفق به کسب رتبه ی دوم کشور شد .

http://www.cms.medu.ir/3533/3533Docs/news/azanravansar.jpg

آفتاب روانسر:معاون پرورشی و تندرستی مدیریت  آموزش و پرورش شهرستان روانسر با اعلام این خبر گفت:" حامد نورایی "دانش آموز روانسری در مسابقات کشوری اذان ویژه دانش آموزان پسر دوره متوسطه  موفق به کسب رتبه ی دوم کشور شد .

مراد میرزایی اظهار کرد  : "حامد نورایی "دانش آموز سال اول دبیرستان ملاصدرا از مجتمع آموزشی وپرورشی معراج این شهرستان با درخشش در مسابقات استانی اذان و کسب رتبه ی اول موفق شد به مرحله ی کشوری راه یابد .

میرزایی درادامه ی گفتگو با کارشناس روابط عمومی افزود : مرحله كشوری مسابقات قرائت، حفظ، اذان و مداحی به منظور رقابت دانش‌آموزان برگزیده استانی از 22 تا 26 مرداد در استان قزوین برگزار ونفرات برگزیده هر استان با هم رقابت نمودند .

وی یادآور شد در این دوره از مسابقات دانش آموزان در آزمون‌های كتبی و شفاهی كه برای آنان در نظر گرفته شده شركت نمودند واین دانش آموز روانسری موفق به کسب رتبه ی دوم کشور شد .[ یکشنبه 27 مرداد 1392 ] [ 08:51 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
بنا بر اخبار رسیده به خط قرمز شنیده ها حاکی از آنست که با استقرار رحمانی فضلی بر سکوی وزارت کشور رایزنی هابرای انتصاب یک استاندارمتخصص و پرتوان شدت گرفته است . در این بین با توجه به ارتباط نزدیکی که دکتر خرمشاهی با نهاوندیان رئیس دفتر روحانی دارد ، از وی به عنوان یکی از گزینه های قوی استانداری کرمانشاه یاد میشود . از طرف دیگر با توجه به مقبولیت حاج اصغر میرزایی - شهردار اسبق کرمانشاه - در بین اصولگرایان و اعتدالگرایان،  از وی نیز به عنوان استاندار آینده کرمانشاه نام برده میشود .از دیگر گزینه های احتمالی دکتر شاهمرادی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت است که گفته میشود با توجه به اشراف ایشان بر مسائل حوزه مسئولیت خود، گزینه مناسبی برای سکانداری مدیریت بی ثبات کرمانشاه است . نام الیاسی نماینده اسبق سنقر و کلیایی نیز این روزها بر سر زبانها افتاده که با توجه به گرایشات سیاسی وی به سمت اصلاحات قوت گرفتن صدارت وی بر دیار ما خالی از وجه نیست  گرچه گزینه های پیشین همچون فلاحت پیشه ، دکتر فرشادفر ، محمد رضا شعبانی ، و زمانی نماینده اسبق کنگاور نیز همچنان به قوت خود باقیست . اما با این اوصاف باید منتظر بود و دید چه کسی در به اجماع رساندن جریانهای مختلف سیاسی شهر موفق تر است  و چه کسی عنان ریاست  بر مردم نجیب ما را بر دست خواهد گرفت.؟

[ یکشنبه 27 مرداد 1392 ] [ 01:17 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

به مناسبت سی و چهارمین سالگرد حماسه شکست حصر پاوه و بزرگداشت فرماندهان و 600 شهید این شهرستان روز شنبه مراسمی با حضور مسوولان کشوری و استانی در پاوه برگزار شد.

آفتاب روانسر به گزارش ایرنا، امام جمعه پاوه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 26 مرداد سال 58 پاوه گفت: زمانی که جنگ تحمیلی با طراحی استکبار و توسط نوکرش صدام علیه انقلاب نوپای اسلامی ایران تحمیل و آغاز شد تمام ملت ایران از اقوام مختلف کرد، فارس، ترک، لر و بلوچ بصورت یکپارچه و یکدل به میدان آمدند و با ایثار و فداکاری به دفاع از وطن، انقلاب و اسلام پرداختند.

ماموستا ملا ˈقادر قادریˈ افزود: مردم غیور شهرستان پاوه نیز در مرداد 58 زمانی که از هر طرف در محاصره اشرار و ضد انقلاب بودند در لبیک به رهبر خود به دفاع از کیان اسلامی و انقلاب نوپای اسلامی خود پرداختند و با نثار جان و مال خود آن را حفظ کردند و حماسه ای خلق کردند که برای همیشه تاریخ به عنوان سند عزت و افتخار ثبت و ضبط است.

وی اظهار کرد: این خصلت و ویژگی بارز نشان دهنده عمق عشق و علاقه مردم پاوه به ایران است که ریشه در دین و اعتقادات اسلامی آن ها دارد.

امام جمعه پاوه، بزرگداشت این حماسه را یک وظیفه ملی و شرعی عنوان کرد و گفت: تکریم و پاسداشت حماسه ها و وقایعی که سند افتخار و عزت یک ملت هستند واجب است و اشاعه، انتقال و انعکاس آنها به نسل های جدید یک ضرورت و وظیفه همگانی است.

امام جمعه پاوه گفت: حضرت امام (ره) با صدور فرمان تاریخی و بی نظیر خود، علما و روحانیت منطقه با دعوت همگان به وحدت و همدلی، شهید دکتر چمران با فرماندهی عملیات، مقاومت و ایستادگی مثال زدنی مردم پاوه از جمله عوامل مهم شکست حصر پاوه بود.

ماموستا قادری با بیان اینکه مردم پاوه با وجود گذشت 34 سال از این حماسه هم اینک نیز با تمام وجود و حتی بییشتر از آن دوران هم به نظام و رهبری وفادار و علاقه مندند، اما متأسفانه آنطور که باید و شاید به آنها توجه نشده است هر چند که مردم ما همواره سپاسگزار خدمات نظام و دولت هستند.

وی با اشاره به اوضاع کنونی جهان و منطقه بر لزوم هوشیاری آحاد جامعه و مسوولان در راستای حفظ امنیت و آرامش کشور و همراهی با دولت و مسوولان در جهت اعتلای نظام تاکید کرد و افزود: درست است که ما با کسی در حال جنگ نیستیم اما این به این معنی نیست که دشمنان ما بی کار نشسته باشند بلکه همواره در حال طراحی توطئه و ترفند های جدید از طریق رسانه های متعدد علیه جمهوری اسلامی هستند.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک 26 مرداد و گرامیداشت سالروز حماسه شکست حصر پاوه و فرماندهان و 600 شهید گلگون کفن این شهرستان گفت: حماسه ها و رویدادهای مهم و تاریخی هر جامعه و مردمی برگ زرین و سند عزت و افتخار آن جامعه و مردم است که باید لزوما مورد توجه و تکریم باشند زیرا که این حماسه ها هویت و اصالت یک ملت هستند.

دکتر ˈنعمت الله منوچهریˈ افزود: حماسه شکست حصر پاوه و دفاع مقدس از جمله سندهای افتخار ملت ایران هستند که برای همیشه در تاریخ ماندگار و جاویدان هستند و هیچ گاه فراموش نخواهند شد.[ شنبه 26 مرداد 1392 ] [ 08:55 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

فرماندار جوانرود از افتتاح و كلنگ زنی 13 پروژه عمرانی در هفته دولت سال جاری در این شهرستان خبر داد.


http://www.ostan-ks.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0dc4cc3e-15da-42f8-a356-43bbffc16b9f


آفتاب روانسر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، مصطفی عظیمی در نشست شورای اداری، اعتبار این پروژه ها را 62 میلیارد ریال اعلام كرد. وی گفت: این پروژه شامل بهسازی و آسفالت راه های یاری و كوری، شروینه، بیوله و سیدمراد، كلاش قوه وگویله، عایشه دول، چشمه میران و حوری آباد، افتتاح ساختمان خوابگاه متخصصین بیمارستان حضرت رسول، آبنمای موزیكال بوستان شاهد، برق رسانی به قین سخت، اصلاح و بهینه برق فشار ضعیف سفیدبرگ، ساختمان امحای زباله و ساختمان هشت كلاسه فنی و حرفه ای و كلنگ زنی ریگ شهری، پروژه 54 واحدی بنیاد مسكن اقشار كم درآمد و اصلاح و بهینه برق فشار ضعیف شهر است. وی اظهار كرد: تجلیل از كارمندان نمونه ادارات، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، نشست با خبرنگاران و روابط عمومی ها، غبار روبی مزار شهدا و سخنرانی فرماندار در پیش از خطبه های جمعه از دیگر برنامه های شهرستان جوانرود در هفته دولت است. عظیمی، در ادامه به به مشكل كم آبی شهر جوانرود اشاره و خاطرنشان كرد: شهر جوانرود برای تامین آب شرب از دو حلقه چاه و 10 مخزن با دبی 203 لیتر در ثانیه تغذیه می شود كه نمی تواندجوابگوی نیاز شهروندان باشد. وی ادامه داد: از حدود 203 لیتر آب برداشتی 70 لیتر در ثانیه آن در مسیر خطوط انقال صرف روستاها، مراكز صنعتی و قهوه خانه ها می شود در حالی كه در برخی مواقع در نقاط بالا دست و مرتفع شهر با كم آبی مواجه می شود.فرماندار جوانرود اظهار امیدواری كرد: با برنامه ریزی و اقدامات كوتاه مدت و بلندمدت مشكلات كم آبی شهر جوانرود برطرف شود.


[ شنبه 26 مرداد 1392 ] [ 08:47 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]

آفتاب روانسر به نقل از کرمانشاه پست:نماگرهای نیروی انسانی شهرستان های کشور برای سال ۱۳۹۰ از سوی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی منتشر شد .

آمار

آفتاب روانسر به گزارش کرمانشاه پست برپایه این آمار ؛ جوانرود با ۴۶٫۹ درصد بیشترین نرخ بیکاری استان و دومین شهرستان بیکار کشور پس از بشاگرد است . براساس این آمار شهرستان های جوانرود؛ سرپلذهاب؛ پاوه؛ گیلانغرب؛ اسلام آبادغرب؛ ثلاث باباجانی؛ هرسین و کنگاور از استان کرمانشاه در زمره ۵۰ شهرستان نخست بیکاران کشور قرار گرفته اند .

در همین حال قصرشیرین با ۴۸٫۸ درصد بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی استان و پنجمین شهرستان کشور را در سبد خود قرار داده است .

کرمانشاه نیز با ۲۵۰۱۹۱ نفر بیشترین جمعیت شاغل استان را در خود جای داده است .

آمار-کلی


[ جمعه 25 مرداد 1392 ] [ 10:21 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]


آفتاب روانسر:
جمع کثیری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به دکتر حسن روحانی، مراتب تشکر و نیز حمایت خود را از انتصاب شایسته دکتر محمد باقر نوبخت به «معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور» اعلام کرده‌اند.
در این نامه نمایندگان مجلس با اشاره به شایستگی‌های ارزشمند نوبخت، حضور این شخصیت اعتدال‌گرا را در دولت تدبیر و امید به فال نیک گرفته‌اند.

 گفتنی است؛ نوبخت پیش از این معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نطام در زمان ریاست دکتر روحانی بود که با حکم وی به سمت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و نیز سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور منصوب شد.

وی در دهه گذشته دبیرکل حزب اعتدال و توسعه بوده است که گفتمان اعتدال (گفتمان پیروز در انتخابات) را رهبری می‌کرد.

 نوبخت چهار دوره متوالی و با اختلاف قاطع آرا نماینده اول مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی بود و  از سوابق ارزشمند وی در این دوره ها می توان به عضویت و سخنگویی هیات رئیسه، کمسیون تخصصی برنامه و بودجه و نیز کمیسیون تلفیق مجلس اشاره کرد.
 
دکتری تخصصی اقتصاد از دانشگاه Paisley, U.K. و دوره بعد از دکتری در توسعه اقتصادی از مرکز مطالعات کاربردی ASIN ژنو سوئیس نیز از دیگر سوابق تحصیلی نوبخت است. وی همچنین در دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران، دانشگاه گیلان... تدریس کرده است.

نوبخت طراحی مدل مطلوب نظام بودجه‌ریزی کشور و الگوی توسعه ایرانی اسلامی و همچنین تالیف 23 جلد کتاب که تعدادی از آنها رفرنس دانشگاهی است را در کارنامه علمی خود دارد.

[ جمعه 25 مرداد 1392 ] [ 10:05 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
منتخبین محترم شورای شهر شهرستان روانسر لطفا" به مشکلات اصلی شهرک گل سفید توجه نماید. این پیام را جمعی از شهروندان محله گل سفید به این سایت ارسال کرده اند


با سلام مدیر محترم وبلاگ خوب افتاب روانسر اینجانب یکی از ساکنان محله گل سفیدخواهشمند است که بعضی از مشکلات محله گل سفید که نیاز مند است به گوش شوراهای محترم روانسر رسیده شود لذا استدعا دارم نسبت به درج این مشکلات در صفحه اصلی درج نماییدو بادرج دراین وبلاگ خوب در رفع مشکلات این محله ازدعاهای مردم بی نصیب نخواهید ماند 1-نصب پل های متعدد بروی رودخانه عاصم ابادجهت برقراری تردد مردم مخصوصا دانش اموزان ومعلمین با محله زمین شهری و جلوگیری از ترک تحصیل دانش اموزان که درمحله زمین شهری تحصیل میکنندوهمچنین کاهش بار مالی که اکثر مردم از لحاظ مالی در مضیقه هستند2-باز نگه داشتن بریدگی روبروی ورودی گل سفید و نصب سرعت گیر در کنار ان جهت کاهش تخلفات وتصادفات3- اسفالت وصاف کردن جاده اصلی محله گل سفیدجهت راحتی تردد مردم4-سروسامان دادن نمایشگاهای اتومبیل جهت کاهش اذیت وازار مردم محله گل سفید عل الخصوص زنان و کودکان5- احداث خیابان دوم محله گل سفید در کنار رودخانه عاصم اباد جهت کاهش ترافیک و راحتی عبور ومرورمردم وزیبایی در این قسمت6- احداث وگذاشتن گارد ومیله در کناررود خانه عاصم اباد جهت جلو گیری از سقوط کودکان وسالخوردگان وحتی جوانان به داخل رودخانه
. 7- فاضلاب کشی محله گل سفید که مهمترین مشکل این محله است8- سروسامان دادن به جمع اوری زباله داخل کوچه هاکه انقدر دیر جمع اوری میشه بوی تعفن از دور به مشام میرسد9-صاف ومسطح نمودن ورودی کوچه ها که اکثرا باپست وبلندی وباعث خسارت به ماشینها میشود 10- مصوب نمودن نرخ تاکسی ها وآژانسهای به داخل گل سفید که دل به خواه پول میگیرند11شن ریزی کوچه ها با همیاری ساکنین ان کوچه ها12-احداث فضای سبز ووسایل بازی در کنار رود خانه عاصم ابادکه چشم انداز خوبی برای این محله است13-مسطح نمودن وبرداشتن خاک ریزه های کنار رودخانه عاصم ابادکه باعث نمای خیلی بدی به این محله وحتی شهر شده است

[ جمعه 25 مرداد 1392 ] [ 08:24 ب.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره سایت

این وب سایت بدون وابستگی به هیچ حزب و جناح خاصی با هدف خبر رسانی سریع و شفاف در خصوص مسائل سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی شهر روانسر راه انداری شده است و در عین اولیت دادن به مسایل شهرستان به مسایل استانی و ملی نیز خواهد پرداخت.

نحوه تماس:
آدرس: MSJ_322@YAHOO.COM
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User

سراب روانسر

http://up.toca.ir/images/o1wuytx9h9wkkewyvoz.gif
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic