تبلیغات
آفتاب روانسر
آفتاب روانسر
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
سایت ها

روانسر خبر

بازتاب روانسر

استان پنجم

دانستنیها

ایسنا

ایرنا

کرمانشاه تی وی

حزب توسعه

ئه کرم حسین زاده

لینکستان کرمانشاه

مشاهیر کرد

فرهنگ

کتابخانه هورامان

آفتاب جوانرود

خرید شارژ

 شارژ اتوماتیک

به نقل از جوانرود هه وال،  شاید عده ای از ما از وجود آسیبهای ماهواره بر خانواده کم اطلاع بوده و با یک دید عادی به آن نگاه کنیم اما حقیقت را اگر دریابیم  فرزندانمان در معرض خطر بزرگی قرار دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جوانرود هه وال، هر چند ماهواره دارای مزایایی همچون آشنایی با فرهنگ های مختلف  و نظرات دیگران و گسترده شدن اطلاعات عموم بینندگان است اما آسیبهای و صدمات  خانمان بر انداز و برخی اوقات جبران ناپذیری را بر پیکر خانواده ها  وارد می آورد.

متاسفانه مردم مناطق ما با وجود دسترسی به ماهواره فرهنگ استفاده صحیح از این تکنولوژی را  به باد سخره گرفته و بسا مشکلات خانوادگی و رفتاری که در خانواده ها رواج پیدا کرده و لی نابینا از کنار آن عبور کرده ایم و به تاثیر ات آن در آینده خانواده و فرزندان  بی توجهی خاصی از خود نشان می دهیم.

این روزها شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و به ویژه سریال هایی که این شبکه ها پخش می کنند بین خانواده های ایرانی جا باز کرده و این شبکه ها علاقمندان خاص خود را پیدا کرده اند؛ این در حالی است که نمی توان نسبت به مخاطراتی که چنین برنامه هایی برای جامعه ما دارند بی تفاوت بود و به سادگی از کنار چنین آسیب هایی گذشت.

با توجه به اینکه نخستین پایه‌های تربیتی یک جامعه در خانواده شکل می‌گیرد، وقتی نخستین نهاد تربیتی جامعه دچار تحول شد، تبعات منفی بسیاری را با خود به همراهخواهد داشت؛ تشکیل خانواده و زندگی زن و مرد در کنار هم بدون ازدواج یکی ازآسیب‌های شبکه‌های ماهواره‌ای در جامعه است.

ما مراقب غذای خود هستیم که مریض نشویمپ ولی عجیب است ما مراقب خوراک خودهستیم تا جسمِ سالمی داشته باشیم امّا مراقبِ چشمانِ خود نیستیم  مراقبِ چشمانی که می ببیند و  بر روح و روحیه ما تاثیر می گذارند

شاید بعضی ها بگویند ای بابا! باز هم شروع شد ، یعنی ما فیلم نبینیم ، ای بابا! مگه ماهواره چی داره... اصلا ما می خواهیم برنامه های علمی را ببینیم ، تازه اگر برنامه های غیر اخلاقی را هم ببینیم رو ما تاثیر نمیذاره یا  اصلا به کسی چه ارتباطی داره، من دلم می خواد هر چی دوست دارم نگاه کنم

 آخه تلویزیونِ خودمون که چیزی نشون نمیده ، بابا ول کنید این حرفارو، الآن دنیا داره این همه پیشرفت می کنه و ما هنوز گیر میدیم به ماهواره و فیلم

اما اگر به تاثیرات آن بر خانواده خود دقیفتر نظری بیندازیم تاثیر وحشتناک آنرا به خوبی خواهیم دید.

از جمله نکاتی را که ماهواره ها به ذهن خانواده ها تزریق می کنند می توان  خلاصه وار چنین نام برد:


1-رواج خیانت در میان زوجین نتیجه مشاهده فیلم‌های نامناسب ماهواره:

هنگامی که اعضای خانواده در روزهای متوالی سریال‌های نامناسب ماهواره را که هدف آنهاعادی‌سازی روابط با نامحرم است، مشاهده می‌کنند، خیانت به همسر برای آنها عادی می‌شود.


                                                        لطفا" برای ادامه این خبر به ادامه مطلب بروید


زدودن اخلاق در میان زنان:

تغییرات فرهنگی، ارزشی و کمرنگ کردن الگوهای دینی در میان زنان و دختران ازتأثیرات و پیامدهای منفی ماهواره و ازدیگر پیامدهای ماهواره نابودی مرزهای اخلاقی، تضعیف غیرت دینی مردان و عفت زنان است،می توان عنوان کرد: مجله انگلیسی اکونومیک اعتراف دارد که برداشتن مرزهای اخلاقی یکی از راه‌های یکسان سازی فرهنگی است.

رواج عشقهای مثلثی

خانواده نهاد پاک و مقدسی است که زن و شوهر ددر کنار یکدیگر به آرامش می رسند .

آنچه از تحقیقات سازمان بهزیستی کشور برمی آید این است که ما شاد رواج عشق های مثلثی در کشور هستیم  و وجود رسانه ها و استفاده از شبکه های ماهواره ای باعث شیوع آسیب‌های اجتماعی نوپدید است .

عشق مثلثی به مد اجتماعی ناصحیحی در جامعه تبدیل شده است و این مد تحت تاثیر شبکه های ماهواره ای، رسانه های اینترنتی، فیلم ها و غیره در جامعه رواج یافته است زیرا وقتی با دیدن این فیلمها و تجربه که ماهواره ها آنرا بسیار شیرین نشان می دهند ،فرد از خود میپرسد : چرا من نه !!! وهنگامیکه مسائل اینچنینی به وضوح  به نمایش و اجرا دربیاید ، قبح مسئله و چیزهایی که تا به امروز تابو ، بوده است ریخته و ترویج می یابد و از نمونه های آن می توان به مردانی که قربانی توطئه زنانه می‌شوند و بالعکس اشاره نمود.

نابودی ارزش‌های خانوادگی:

فیلم‌های ماهواره ای بیانگرالگوی خانواده‌های غربی بوده و با القای فرهنگ غرب ارزش‌های اخلاقی مانند حیا، غیرت و عفاف را در جامعه از میان می‌برند و درصدد تثبیت روابط موازی در بیرون از خانواده هستند که این اقدامات موجب فروپاشی بنیان خانواده می‌شود.

از بین رفتن قبح روابط غیر اخلاقی در بین مردم:

خداون متعال در سوره(نور آیه ۱۹) می فرماید : ان الذین یحبّون ان تشیع الفاحشه فی الذین آمنوا لهم عذاب الیم : برای کسانی که دوست دارند در باره مؤمنان تهمت زنا شایع شود ، در دنیاو آخرت عذابی دردآور مهیاست خدا می داند و شما نمی دانید .

۴.پایین آمدن سطح رضایتمندی همسران:

مرد و یا زنی که همواره صحنه های مستهجن به واسطه فیلم‌های ماهواره برای او عادی شده باشد دیگر به واسطه همسر راضی نمی‌گردد. و این اولین قدم فساد زن و مرد در خانواده می‌باشد.

بلوغ زودرس:

اگر نوجوان یا جوانی صحنه‌هایی رادر ماهواره می بیند،که نباید ببیند اگر شرایط ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی را نداشته باشد، خواهد کوشید عطش کاذب خود را از راههای دیگر فرو نشاند. این‌جاست که مشکلات اخلاقی دیگری مانند روابط نادرست و... پدید می‌آید.

لذت گرایی

لذت گراها تنها بر شادی حال تمرکز می کنند و در مورد عواقب آینده کمتر فکر می کنند. به نظر آنها سخت کار کردن رنج آور و ملالت آور است و از آن دوری می کنند. در نتیجه لذت گراها احساس رقابت ندارند و معمولا ناراضی هستند.

تقلید رفتارهای جنسی توسط کودکان با دوستانشان و...

کودکان اغلب هر چیزی را که می بینند، می خوانند و یا می شنوند را تقلید می کنند. محققین بر این باورند که قرار گرفتن در معرض پورنوگرافی سبب می شود که کودک همان کار مشابه را بر روی کودکان کم سن و سال تر، کوچک تر، و آسیب پذیر تر تکرار کند. تحقیقات اثبات کرده اند که انجام هر گونه رابطه جنسی زودرس دو دلیل بیشتر ندارد: 1- تجربه، و 2- مشاهده. این بدان معناست که کودک منحرف جنسی ممکن است که مورد تجاوز قرار گرفته باشد و یا تنها تصاویر منحرف کننده جنسی را مشاهده کرده باشد.

در تحقیقی که دکتر جنینگز برینات بر روی 600 دختر و پسر دبیرستانی آمریکا انجام داد، به این نتیجه رسید که91 درصد از پسران و 82 درصد از دختران تصاویر مختلفی پیرامون محرک های جنسی را مشاهده کرده اند. بیش از 66 درصد از پسران و بالغ بر 40 درصد از دختران اظهار داشتند که خواستار انجام عملی مشابه آنچه مشاهده کرده اند میباشند. در میان دبیرستانی ها 31درصد از پسران و 18 درصد از دختران اعتراف کردند که چند روز پس از مشاهده تصاویر محرک جنسی، برخی از آنها را شخصاً انجام داده اند.


[ چهارشنبه 10 مهر 1392 ] [ 12:32 ق.ظ ] [ آفتاب روانسر ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره سایت

این وب سایت بدون وابستگی به هیچ حزب و جناح خاصی با هدف خبر رسانی سریع و شفاف در خصوص مسائل سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی شهر روانسر راه انداری شده است و در عین اولیت دادن به مسایل شهرستان به مسایل استانی و ملی نیز خواهد پرداخت.

نحوه تماس:
آدرس: MSJ_322@YAHOO.COM
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User

سراب روانسر

http://up.toca.ir/images/o1wuytx9h9wkkewyvoz.gif